دیگر ویندوز ۱۰ به SSD سیستم شما اعتماد ندارد

تا همین چند وقت پیش BitLocker ویندوز ۱۰ به رمزنگاری سخت افزارهای SSD هایی که از این قابلیت برخوردار هستند اعتماد می‌کرد . خود دست به رمزنگاری دادها می نمی‌زد.

با این حال اکنون مشخص شده مایکروسافت پس از آپدیت KB4516071 که در روز ۲۴ سپتامبر برای ویندوز ۱۰ منتشر شده، دیگر به رمزنگاری سخت افزاری SSD ها اعتماد ندارد و داده‌ها با استفاده از پردازنده مرکزی سیستم رمزنگاری می‌شوند.

https://sepidhost.com/wp-content/uploads/2019/09/windows-10.jpg

SSD های با قابلیت رمزنگاری سخت افزاری گران‌تر از نمونه‌های فاقد قابلیت مذبور هستند . اما حالا دیگر محصولات مجهز به رمزنگاری سخت افزاری تفاوتی با مدل‌های دیگر ندارند . ویندوز رمزنگاری را با استفاده از پردازنده مرکزی سیستم انجام می‌دهد.

رمزنگاری داده‌ها توسط خود SSD یک مزیت بزرگ دارد و آن عدم استفاده از پردازنده سیستم برای انجام این کار است. اما حال به نظر می‌رسد دیگر مایکروسافت به سازندگان SSD اعتماد ندارد و از رمزنگاری داخلی SSD ها استفاده نمی‌کند.

پس از انتشار آپدیت KB4516071، دیگر رمزنگاری سخت افزاری به طور پیش فرض مورد استفاده قرار نمی‌گیرد . در عوض از رمزنگاری نرم افزاری BitLocker برای درایوهای جدیدی که به سیستم متصل می‌شوند استفاده خواهد شد. با این حال رمزنگاری درایوهای پیشین تغییری نمی‌کند، هرچند که امکان تغییر حالت رمزنگاری از سخت افزاری به نرم افزاری وجود دارد.

با اینکه این رفتار مایکروسافت می‌تواند مطلوب همه کاربران نباشد . اما در حقیقت چندان هم به ضرر آنها نیست. در گذشته پژوهشگران امنیتی حفره‌هایی را در رمزنگاری سخت افزارهای SSD ها شناسایی کرده‌اند که امکان استخراج داده‌ها را می‌دهد. از این رو شاید بهتر باشد به BitLocker و رمزنگاری نرم افزاری با استفاده از پردازنده سیستم خود اعتماد کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *