نصب آفلاین ویندوز ۱۰ سخت‌تر شد

مایکروسافت به یک کمپانی سرویس محور تبدیل شده و ترجیح می‌دهد مشتریان به جای یک‌بار خریدن محصولات، عضو سرویس‌های با حق اشتراک شوند. به عنوان بخشی از تلاش‌های مایکروسافت، آفیس ۲۰۱۹ کُهنه شده و آنهایی که خواهان قابلیت‌های به روز تر هستند، باید سراغ سرویس Office 365 بروند. اما حالا پای محدودیت‌ها به ویندوز ۱۰ باز شده است.

احتمالاً می دانید هنگام نصب ویندوز ۱۰ مایکروسافت تلاش می‌کند شما را ترغیب به استفاده از حساب کاربری مایکروسافت به جای یوزرنیم و حساب آفلاین کند. تا همین چند وقت پیش کافی بود کامپیوتر کاربر هنگام نصب ویندوز ۱۰ به اینترنت متصل نباشد تا بتواند به سادگی یک حساب آفلاین (Local) بسازد، اما حالا گزارش‌های منتشر شده حاکی از دشوارتر شدن این کار شدند.

نصب ویندوز ۱۰ با حساب آفلاین بسیار ساده است، کافی است به اینترنت متصل نباشید و بر روی گزینه Continue with limited setup کلیک کنید تا در نهایت بتوانید یک حساب آفلاین بسازید. اما در صورتی که به اینترنت متصل باشید، مایکروسافت شمارا مجبور می‌کند از حساب Microsoft Account برای ویندوز استفاده کنید.

اخیراً گزارش‌هایی از دشوارتر شدن نصب ویندوز ۱۰ با حساب آفلاین منتشر شده است و شماری از کاربران مدعی شده‌اند گزینه ایجاد حساب آفلاین به طور کامل از فرآیند نصب ویندوز ۱۰ حذف شده است. با این حال مشخص شده گزینه مزبور کاملاً کنار گذاشته نشده و در عوض مراحل آن طولانی‌تر شد و جای خود را به Domain join instead داده است.

انگلیسی زبان‌ها به خوبی می‌توانند با جملات سه کلمه‌ای بسیاری مواقع منظور خود را بیان کنند اما این بار Domain join instead برای خود آنها نیز گُنگ است. احتمالاً ماهیت و کارکرد این گزینه برای اغلب کاربران روش نیست و تنها کارکنان مایکروسافت تصور می‌کنند همه چیز روشن و واضح است.

در صورتی که کاربر بر روی گزینه Domain join instead کلیک کنید، در صفحه بعد مجدداً مایکروسافت تلاش می‌کند کاربر را به وارد شدن به ویندوز با یک حساب آنلاین ترغیب کند.

تلاش مایکروسافت برای ترغیب کاربران به روی آوردن به حساب‌های آنلاین قابل توجیه است اما به نظر نمی‌رسد حذف کامل گزینه حساب آفلاین در مرحله نصب ویندوز ۱۰، تصمیم خوبی باشد. حال باید منتظر ماند و دید نصب آفلاین ویندوز ۱۰ چقدر دشوارتر می‌شود.

منبع : شهر سخت افزار

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *